KONZULTÁCIÓ

Egy fogászati konzultáció során számos kérdés megfogalmazódhat a páciensben.

  • a. Mennyi ideig tart a kezelés
  • b.  Milyen hosszú a felépülési folyamat
  • c. Mire kell figyelni a kezelés során

Számunkra nagyon fontos, hogy a páciens tisztábban legyen azzal, hogy mi vár rá és, hogy mire számíthat a kezelés során.

A konzultáció során igyekszünk érthető magyarázatokkal szolgálni a páciensnek, ha szükséges konyhanyelven elmagyarázni a kezelés menetét.

A szakorvos elsőként megállapítja, hogy mi is van a páciens szájában illetve meghallgatja panaszait. Akut panasz esetén a legfontosabb, hogy mindig a problémás fogak kerülnek kezelésre. Amennyiben a fogorvos javasolja, szükséges egy panoráma röntgen felvétel készítése, ezáltal még pontosabb tervet tud felállítani a kezelésről.

Legutolsó sorban a fogorvos készít egy kezelési tervet, amit részletesebben elmagyaráz.

Kapcsolat

🇷🇴 telefon: 0740982888

🇭🇺 telefon: 0036303506837

e-mail: fulopdental@yahoo.com

A fogászat helye

🇷🇴 Miercurea Ciuc, strada Pationarului 10/A/1

 

🇭🇺 Budapest, Margit körút 43-45-II./1, 1024 Magyarország

Nyitvatartási program

H-Sz-P

K-Cs

09:00 – 17:00

12:00 – 20:00

Fogkő

1. A felgyülemlett, kezeletlen fogkő következményei
A fogkő képződés idővel látványos lerakódások formájában jelentkezhet a fog és az íny találkozásánál, amely egyáltalán nem nyújt esztétikus látványt. El is színezheti a fogakat, hiszen megköti a kávét, teát, dohányfüstöt, valamint az ételekből származó mesterséges színezéket, amelyek bejuthatnak a fogzománc alsóbb rétegeibe is. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a kellemetlen lehelet fő oka általában nem is a fogszuvasodás, hanem a fogkő. A fogkő az ínyt irritálva gyulladást, a továbbiakban pedig fogágy betegséget, csontpusztulást, a fogak kilazulását, majd elvesztését okozhatja.


2. A fogkő eltávolítás menete

A fogkő leszedés során az ultrahangos készülék leválasztja a fogfelszínről a lerakódott lepedéket, elszíneződéseket és fogkövet, miközben vízzel mossa, hűti a fogakat. A kezelés miatt a fogfelszín karcolódhat, ami miatt a fogkő gyorsabban kiújulhat. Éppen ezért ajánlott elvégeztetni az ún. Air brush só polírozást is, amely során a fogak felszínét újra “simává”, karcmentessé tesszük. A beavatkozás gyors és fájdalommentes, a páciensnek további fizikai megterhelést nem jelent.


3. Milyen gyakran érdemes fogkő eltávolítást végezni

A fogkőképződés mennyisége egyénileg eltérő, ezért az orvosaink által javasolt időközönként célszerű megismételni a kezelést. Általában félévenként időszerű, így egybeesik az egyébként is szükséges féléves fogászati kontroll időpontjával. A rendszeres fogkő eltávolítás a fogágy betegségeinek nagy része megelőzhető, ami hozzásegíthet ahhoz, hogy fogainkat egy életen át megtarthassuk!


This will close in 0 seconds

Fogtömés

Fogszuvasodás megelőzése

A fogaink épségének a megőrzéséért a legtöbbet tehetjük, ha fél évente rendszeresen járunk fogorvosi ellenőrzésre. A konzultáció és szájhigiéniai kezelés során minden apró elváltozást időben észre lehet venni. Ha látszólag nincs semmilyen panaszunk akkor is javasolt fél évenként felkeresni a fogorvosunkat egy fogászati ellenőrzésre.


Az esztétikus tömés

Kizárólag esztétikus tömőanyagokkal dolgozom. Kisebb és közepes méretű szuvasodások ellátására alkalmazható. A tömőanyag rendkívül erősen tapad a fogszövethez. Tartós és esztétikus az így készült tömés. A fényre kötő kompozit esztétikai fogtömés előnye, hogy a fogak eredeti színe és alakja vissza állítható. Több színből lehet kiheverni, hogy a foghoz leginkább hasonló színnel rendelkezzen, így gyakorlatilag teljesen láthatatlanná válik a fogtömés.


Barázdazárás

A fogbarázda a kisőrlő és nagyőrlő fogak rágófelületén található, pontosan a rágáshoz szükséges kiemelkedő csücskök között. Ezek a barázdák lehetnek túl mélyen, mely esetén az nehezen tisztítható, így könnyedén elkezdődhet a fogszuvasodás.

Sokan nincsenek tisztában a barázdazárás fontosságával, pedig ezzel a módszerrel nagy mértékben meg lehet akadályozni a barázdákban induló fogszuvasodást. Ez a kezelés elsősorban gyermekkorban válik szükségessé, így a szülőknek érdemes odafigyelni erre.

A barázdazárás egyáltalán nem fájdalmas, csupán apróbb kellemetlenségekkel jár a gyermek számára (savanyú íz, szájnyitás pár percig), így kedvező alkalmat nyújt a fogorvossal, fogászattal való megismerkedéshez.


This will close in 0 seconds

Gyökérkezelés

Erősen károsodott fog és fogfájás esetén

Erősen károsodott fog és gyakori fogfájás esetében megoldást jelenthet a gyökérkezelés. Ez a fogászati beavatkozás főként a gyulladt vagy elhalt fogbelű fogak megmentésére irányul.

Mi minden esetben törekszünk rá, hogy pácienseink minél tovább használhassák saját fogaikat, ezért amikor csak lehet, inkább gyökérkezelést javaslunk foghúzás helyett.

Gyökérkezeléskor a gyökérben helyet foglaló erek és idegek, vagyis a pulpa eltávolítását értjük. Majd a kezelést gyökértöméssel zárjuk.


This will close in 0 seconds

Korona

Mikor szükésges a korona?

Kiterjedt fogszuvasodás vagy sérülés esetén a fog fájhat, elszíneződhet.

Ez nem jár feltétlenül a fog elvesztésével, sok esetben koronával is lehet restaurálni.

Kiváló ár-érték aránya miatt a legnépszerűbb fajta fogpótlás a porcelán korona.

A fogászati híd két, vagy több koronából álló fogpótlás. Részleges fogpótlásra, illetve teljes foghiány megszüntetésére is alkalmas. Egy hidat statikailag minimum két ponton kell alátámasztani. A fogászati híd esetében tartópillérként általában a természetes fogak funkcionálnak, de előfordul hogy implantátum (mesterséges foggyökér) tölti be ezt a szerepet.

Amennyiben egy fog hiányzik, a foghiánnyal szomszédos két fog használható pillérként. A két fog lecsiszolását, preparálását, illetve a lenyomatvételt követően fogtechnikai laborban készül el a három koronából álló, úgynevezett háromtagú híd. Ennek középső tagja a hiányzó fogat pótolja, míg a két szélső tag mintegy sapkaként illeszkedik a két, foghiánnyal szomszédos, lecsiszolt, preparált fogra. A hidat fogászati cementtel rögzítjük a preparált fogakra.

A körhíd abban az esetben ideális megoldás, amikor a fogsorban jelentős foghiány van, a páciens esztétikai problémákkal küzd, kevés a saját foganyag, vagy éppen teljes hiány van. Teljes hiánynál a körhíd rögzítése implantátumok segítségével történik.

Körhíd esetében a teljes fogívre hídtagok (összekapcsolódó koronák) kerülnek.


This will close in 0 seconds

Fogfehérítés

Amennyiben elszíneződtek vagy foltossá váltak fogai

Amennyiben elszíneződtek vagy foltossá váltak fogai, vagy egyszerűen csak szeretne egy fiatalosabb megjelenést, a fogfehérítés lehet az Ön számára az ideális kozmetikai fogászati kezelés! Többféle fogfehérítési eljárás is létezik, éppen ezért nem árt utána olvasni a tényleges hatékonyságuknak.

Az előkészítetlen és kontrollálatlan kezelés hatástalan, illetve előre nem látható kellemetlenségeket okozhat. Bár elérhetőek olcsóbb megoldások is, azok tapasztalataink szerint közel sem ennyire tartósak és nem nyújtanak ilyen látványos eredményt. Más rendszereknél, időigényes (például otthoni fogfehérítés esetén legtöbbször két hét) a fehérítés teljes folyamata.


This will close in 0 seconds

Implantátum

Mi a fog implantátum?

A fog implantáció a foggyökér mesterséges pótlása, mely egy, az állkapocsba előre kifúrt lyukban helyezkedik el. Erre kerül a fogpótlás, azaz a korona, a teljes híd vagy a kivehető fogsor. A fogimplantátum titániumból készül, anyaga nem irritálja a környező szöveteket, biokompatibilis, ezáltal tökéletesen illeszkedik a csontszövetbe. Ez utóbbi az osseointegráció folyamata. Idővel a műgyökér és a csontszövet között kialakul a megfelelő kapcsolat és az új fog erős, tartós alapjává válik. Amennyiben több fogat is helyettesíteni kell, az implantátumra híd, vagy akár teljes fogsor is kerülhet. Egyes esetekben, mikor nincs elegendő csontállomány az állkapocsban ahhoz, hogy biztonsággal megtartsa az implantátumot, arcüregemelés vagy csontpótlásra kerül sor. Fogászati implantátumra feltett új fogai úgy viselkednek, mint a természetes fogazat, magabiztosan ehet, rághat, mosolyoghat vagy nevethet vele, akár saját fogaival.


This will close in 0 seconds

Gyerekfogászat

Gyermekfogászaton a megelőzés a legjobb kezelés

A gyermekek viselkedése a fogászati kezelés elvégzésekor specialitást, sajátságos technikát, egyedi fogászati ​​kezelést igényel.

Mi képesek vagyunk kezelni a gyermekek fogászathoz – a rendelőben szükséges magatartását. Fogászati látványtól a gyermekek gyakran félnek, se felkészültek vagyunk a helyzetre. Barátságosan megadjuk a gyermek részére a biztonságot, és bizalmat.

A gyermek fogorvosának a leggyakoribb feladata az állkapocs vagy fogak helyzetében fellépő esetleges rendellenességek felderítése.

A fő különbség a szokásos fogorvosi és speciális gyerekfogászat között, az a gyermeki ideiglenes tejfog.


This will close in 0 seconds

Cosmetica dentara

Se referă la tratamentele dentare care îmbunătățesc aspectul dinților

Se referă la tratamentele dentare care îmbunătățesc aspectul dinților, gingiilor și zâmbetului, fațetele și albirea dentară sunt considerate proceduri cosmetice, clinica noastră oferă o gamă completă de tratamente stomatologice cosmetice.

Detartraj cu ultrasunete – scapa de petele de pe dinti, protejeaza dintii si gingiile prin inalturarea periodica a tartrul si a placii bacteriene.


This will close in 0 seconds

Odontoterapie

Se ocupă cu diagnosticul, prevenția și tratamentul leziunilor carioase

Se ocupă cu diagnosticul, prevenția și tratamentul leziunilor carioase, caria dentară este o leziune care distruge structura dințiilor, în stadiile incipiente acestea pot fi observate și prevenite în urma unui control periodic la dentist.


This will close in 0 seconds

Endodontie

Se ocupă cu tratamentul afecțiunilor nervului dentar

Este specialitatea dentară care se ocupă cu tratamentul afecțiunilor nervului dentar, fiind cunoscută în mod obișnuit ca terapia canalului radicular, este soluția imediată și definitivă a disconfortului dureros cauzat de un nerv afectat


This will close in 0 seconds

Protetica

Protetica este ramură acea a stomatologiei ce se ocupă cu înlocuirea dinților lipsă sau reabilitarea orală a arcadelor dentare

Protetica este ramură acea a stomatologiei ce se ocupă cu înlocuirea dinților lipsă sau reabilitarea orală a arcadelor dentare. Mai exact, sunt acele intervenții ce folosesc: protezelor dentare- fixe sau mobile, fațete dentare, coroane dentare, punțile dentare și lucrări complexe protetice pe implanturi. Rolul proteticii nu este doar estetic, ci și funcționale în anumite situații.


This will close in 0 seconds

Albire dentară

Albire dentară profesională

Albire dentară profesională reprezintă cea mai simplă și confortabilă metodă de a-ți recăpăta strălucirea zâmbetului într-o singură vizită în cabinetul medicului stomatolog.


This will close in 0 seconds

Implantul dentar

Implanturile dentare

Implanturile dentare reprezintă cea mai modernă și eficientă soluție de înlocuirea a dinților pierduți. Fie ca pierdem un dinte, mai mulți dinți sau chiar toți dinții, Implanturile și technicile moderne de implantologie pot face minuni. Pacienți numai sunt nevoiți să sacrifice dinții naturali pentru a ancora lucrări de tipul punților dentare, nu se mai folosesc de proteze mobile, ci pot beneficia de dentură fixă, ancorată pe implanturi, care arată și se simte la fel ca și dinții naturali.


This will close in 0 seconds

Pedofonția

Stomatologie pediatrică

Stomatologie pediatrică este ramura stomatologiei specializată in prevenirea, diagnosticarea și tratamentul dinților la sugari și copii.


This will close in 0 seconds

Tandfyllning

Estetisk fyllning

Jag arbetar bara med estetiska fyllningsmaterial som kan användas för att behandla små och medelstora karies. Fyllningsmaterialet fäster extremt starkt på tandvävnaden. Fyllningen som görs på detta sätt är mycket hållbart och estetisk. Fördelen med ljushärdande estetiska tandfyllningar är att den ursprungliga färgen och formen av tänderna kan återställas. Fyllningsmaterialet kan göras i flera färger på så sett att man kan blanda den mest liknande färgen till tanden, så tandfyllningen blir praktiskt helt osynlig.


This will close in 0 seconds

Rotbehandling

Rotbehandling kan vara en lösning på svårt skadade tänder och frekvent tandvärk. Denna behandling syftar främst till att rädda tänder med inflammerad eller död nerv.

I samtliga fall strävar vi efter att våra patienter ska kunna använda sina egna tänder så länge som möjligt, så när det är möjligt rekommenderar vi rotbehandling istället för tandutdragning.

Vid rotbehandling menar vi borttagning av de blodkärl och nerverna som finns i roten. Därefter avslutar vi behandlingen med  rotfyllning.


This will close in 0 seconds

Tandstenborttagning

1. Konsekvenserna av ihopsamlad, obehandlad tandsten:

Med tiden kan bildningen av tandsten uppträda i form av spektakulära avlagringar vid föreningspunkten mellan tanden och tandköttet, vilket inte alls ger ett fin estetiskt utseende. Tandstenen kan också missfärga tänderna, eftersom det binder kaffe, te, tobaksrök, samt konstgjorda färgämnen från mat, som kan samlas in i de nedre lagren av tandemaljen. Erfarenheten visar att den främsta orsaken till dålig andedräkt vanligtvis inte är karies, utan tandstenen. Genom att irritera tandköttet kan tandsten orsaka inflammation, och ytterligare insjukningar,som  tandbenförstöring, lossning och efterföljande förlust av tänder.

2. Proceduren för att ta bort tandsten

Under tandstensborttagning separerar ultraljudsapparaten den avsatta placken, missfärgning och tandsten från tandytan, samtidigt som den tvättar och kyler ner tänderna med vatten. På grund av behandlingen kan tandens yta bli repad, vilket kan göra att tandstenen återkommer snabbare. Därför rekommenderas att ha den så kallat Air brush saltpolering, under vilken ytan på tänderna görs släta och repfria igen. Ingreppet är snabbt och smärtfritt och innebär ingen ytterligare fysisk belastning för patienten.

3. Hur ofta rekommenderas tandstensborttagning?

Mängden av tandstensbildningen varierar från person till person, så det är lämpligt att upprepa behandlingen med intervaller som rekommenderas av tandläkaren. Det är vanligtvis i varje halv år, så det sammanfaller med den sex månaders periodiska tandkontrollen, som ändå krävs. Regelbunden tandstensborttagning kan förebygga de flesta sjukdomarna, vilket kan hjälpa till att behålla våra tänder hela livet ut!


This will close in 0 seconds

Kronor och bryggor

Trasiga eller delvis förlorade tänder ska ersättas med kronor och broar.

Det är en mycket bra alternativ. Kronan återställer tandens ursprungliga utseende och även funktion samtidigt den skyddar tandroten.

Hos oss det finns flera alternativ man kan välja bland:

-krona med metallkärna och porslin utanpå

-metallfria porslinskronor

-zirkonium kronor

Kronor kan även framställas i estetiskt syfte om man är missnöjd  med tändernas färger, fyllningar och form

Bro

En bro ersätter saknade tänder. Man använder en eller flera tänder som stödtänder på både sidorna om de saknade tänderna och så sätts flera kronor ihop och på så sätt byggs en bro.

Resultatet blir oftast så bra att det kan vara svårt att se att det är en bro, helst som separata tänder.


This will close in 0 seconds

Tandblekning

Om dina tänder är missfärgade eller fläckiga, eller om du helt enkelt vill ha ett mer ungdomligt utseende, kan tandblekningen vara den perfekta kosmetiska tandbehandlingen för dig! Det finns flera typer av tandblekningsprocedurer. Det skadar inte att läsa efter om deras faktiska effektivitet.

Oförberedd och okontrollerad behandling kan vara ineffektiv eller orsakar oförutsedda obehag. Även om det finns billigare lösningar, är de enligt vår erfarenhet inte alls lika hållbara och ger inte tillräckliga resultat. 

Blekningsprocesser kan också vara tidskrävande (till exempel vid hemmatandblekning tar det vanligtvis två veckor).


This will close in 0 seconds

Tandimplantat

Tandimplantat ersätter tandroten och är stöd för kronorna och proteser. De är gjorda av titan, som har unik förmåga att växa samman med käkbenet - som kallas osseointegration.

Med tandimplantat återskapar vi känslan och utseendet av en naturlig tand.

Behandlingen ska alltid börja med en undersökning för att kunna bestämma om det är lämpligt  att sätta in tandimplantat. För att bedöma käkens benkvalité, det är nödvändigt att ta tomografbilder, så kallat CT Scan bilder på käkbenet. Bara efter det går det att bedömma om tandimplantat kan fungera som alternativ. Finns det för lite ben i käken konstgjort ben ska sättas in.


This will close in 0 seconds

Hogyan működik az intraorális kamera?

Az intraorális kamera segítségével rendkívül jó minőségű fényképet és akár videót lehet készíteni a szájüreg belsejéről. A fogorvos így a vizsgálat folyamán a páciensnek részletesen be tudja mutatni, milyen problémák kezelésére van szükség. A kamera rendelkezik saját, beépített fényforrással, így a fogorvos a páciens számára is jól láthatóvá teszi a fogak, az íny és a teljes szájüreg állapotát. A beavatkozás utáni állapotot ráadásul így össze lehet hasonlítani a kezelés előtti állapottal, így a páciens is látni fogja az új tömést, vagy a tiszta fogfelszínt.

Az intraorális kamera felhasználási területei
-Általános fogászati vizsgálat
-Fogászati kezelés alatt álló beteg pontos tájékoztatása
-A páciens dentálhigiénés állapotának igazolása
-Szájüregi rákszűrés

This will close in 0 seconds

Helbo lézerterápia: kíméletes és hatékony

 

A festék és lézerfény együttes alkalmazásán alapuló HELBO-terápia fájdalommentes és gyors megoldást jelent. Mivel helyi terápia, hatékonyan elpusztítja a gyulladáskeltő baktériumokat és gombákat mellékhatás nélkül.

AZ EGYENSÚLYHOZ VEZETŐ ÚT HÁROM LÉPÉSE:

1.A fertőzött területen a terület alapos tisztítása után, a fertőzést okozó kórokozókat szelektíven megfestjük.
2.Ezt követően egy kíméletes lézerfény segítségével aktiváljuk az oldatot.
3.A fényre aktív festékoldat és a lézerfény együttes alkalmazása révén magas reaktivitású oxigén keletkezik, ami a káros baktériumok és gombák pusztulását okozza.

This will close in 0 seconds

Mi az Intraorális szkenner?

 

A tökéletes végeredményhez vezető út a precíz lenyomatvétellel kezdődik. A szájüregi képletek, elsősorban a fogak és az azt körülvevő lágyszövetek állapotának leképezése a hagyományos lenyomatvételi módszerekkel komoly kihívást jelent. Ezzel szemben a 3D digitális képalkotásra képes intraorális szkennerrel pillanatok alatt kaphatunk átfogó képet a fogsor pontos állapotáról, ami hihetetlen módon megkönnyíti a diagnosztikát és a tervezést.

Hogyan használjuk a készüléket a lenyomatvétel során?
Az intraorális szkennert végigvezetjük a fogak vonalán. A kamera néhány perc alatt több ezer fotót készít; a képeket a szoftver egymáshoz illeszti és térben orientálja egy színes 3D-s modellé, ami a fogsort és a szájüreg nyálkahártyáját rendkívüli részletgazdagságban mutatja.

Mely beavatkozásoknál alkalmazható az intraorális szkenner?
A készülék a legkomolyabb előnyöket az implantációs beavatkozások (hagyományos és All-on-4 eljárás), a fogpótló eljárások előkészítésekor, valamint a fogszabályozó kezelések megtervezésekor hozza, de valójában a fogászat szinte minden területén kamatoztathatók képességei.

This will close in 0 seconds

Mi a CBCT?

A Cone Beam CT (CBCT) olyan háromdimenziós digitális röntgenleképezési eljárás, melynek során a  csontszerkezetről és a fogakról kifejezetten alacsony sugárterhelés mellett készül a lehető legrészletesebb felvétel.

Milyen előnyei vannak a CBCT berendezésnek?
Személyre szabott sugárterhelés: a CBCT készülék a páciens állkapcsának felépítése alapján automatikusan határozza meg a sugárterhelés szükséges mértékét.
Lényegesen alacsonyabb sugárterhelés: egy normál fogászati CT alkalmával kibocsátott sugárdózisnak körülbelül a fele éri a pácienst a vizsgálat során.
A legrészletesebb képet biztosítja a legjobb felbontásban
Pontos tervezhetőség: a 3D szoftver segítségével a felvétel után közvetlenül tervezhető a szájsebészeti (implantálás) beavatkozás. A páciens ezt követően pontosan tudni fogja, hogy milyen beavatkozásra lesz szüksége.

A vizsgálat menete
Fontos, hogy a vizsgálat megkezdése előtt a páciens minden fémet távolítson el környezetéből (fülbevaló, nyaklánc, piercing, fogsor stb.).
Fogászati szakasszisztensünk a felvétel megkezdése előtt tájékoztatja a pácienst a vizsgálat menetéről és ellátja a megfelelő instrukciókkal. Az alacsony sugárdózis mellett a páciens teljes védelmének biztosítása érdekében sugárzás elleni ólommellényt használunk.
A vizsgálat időtartama (20-40 másodperc) alatt mozdulatlanság szükséges az értékelhető felvételek elkészítéséhez. Ellenkező esetben homályos kép keletkezhet, ami a felvétel megismétlését teheti szükségessé.
A vizsgálat első lépéseként egy kis felvétel készül, egy panoráma röntgenfelvétel sugárdózisának mindössze 5%-ával. Ez az úgynevezett feltérképezési fázis, melynek során a legmodernebb CBCT készülék a páciens felépítése (morfológiája) alapján számolja ki a szükséges sugárdózist (személyre szabott sugárterhelés a SmartAuto Technológiának köszönhetően).
Az elkészült felvételeket DVD-n, digitális formátumban nyújtjuk át a páciensnek.

This will close in 0 seconds